KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13439032
nr 1343 9032
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, Saltmätargatan 25-27. Signerad. Motivet: 14x23,5
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:37:43
20/8 20:32:59
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström